Který přišel jako první, taška Hermès Bolide nebo taška Louis Vuitton Alma?

Pokud milovníci módy milují něco, co milují oblečení a doplňky, bojuje o to, který výrobce oblečení a doplňků roztrhl, který jiný výrobce oblečení a doplňků. Nehledejte navíc než super populární Instagram Account Diet Prada, která anonymně, ale důkladně katalogizuje jakékoli vnímané ripoffy, nesprávné kroky nebo umělé PA ze strany návrhářů. Když je však hovězí maso mezi značkou historické, moderní kupující mohou často ztratit spiknutí o tom, co, pokud vůbec něco, přišlo na prvním místě. To je případ Hermès Bolide a Louis Vuitton Alma Bags, jak jsme si připomněli v nedávném vláknu komentářů. (Opravdu čteme, co pro nás lidé odejdete!)

Konverzaci na původním příspěvku si můžete prohlédnout o tom, kolik toho chci mít 5 000 dolarů, abych utratil za hloupý malý sáček, ale podstata toho byla něco, co se často objevuje, kdykoli je zde bolid nebo alma poukázáno: někdo si nárokoval Bolide byl v podstatě bezcenné, protože to byl stejně ripoff Almy, a pak někdo jiný přišel do této osoby, protože to bylo vlastně naopak, a pak někteří další lidé skočili s některými mnohem více nuančními nápady a informacemi a Připomnělo nám, že nic v kreativním vesmíru není nikdy tak jednoduché. Vzhledem k tomu, že se zdálo, že toto téma vyvolávalo velký zájem, provedli jsme nějaký výzkum. Tady je celý příběh.

Podle Legend, poprvé, kdy Louis Vuitton vytvořil kabelku tohoto tvaru v roce 1925, na Special Buy for Coco Chanel.

Z obou návrhů měl Hermès Bolide dřívější debutové datum. Debutoval v roce 1923 jako vůbec první tašku na zip, který byl pověřen automobilem Ettore Bugattim po zahájení svého nového modelu Torpedo; Taška měla původně stejné jméno jako auto. Design byl v průběhu let trochu upraven, včetně přidání podšívky plátna, aby byla lehčí a mnohem uživatelsky přívětivější, a taška, o které víme, byla nyní pokřtěna Bolide v roce 1994.

Pokud jde o historii Almy, věci jsou o něco více zmatené. Podle Legend (ačkoli není zahrnuta do oficiální historie tašky na webových stránkách značky), poprvé, kdy Louis Vuitton vytvořil kabelku tohoto tvaru v roce 1925, na Special Buy for Coco Chanel. Dříve to Louis Vuitton vyrobil zavazadla v podobném klenutém tvaru, na kterém byla založena speciální taška na nákup. V roce 1934 se podobná kupolední taška dostala do pravidelné produkce pro značku jako kabelka v upravené struktuře nazvané Squire. Oficiální historie LV není jasná ohledně toho, zda byl panoš vyroben nepřetržitě, dokud nebyl v roce 1955 zdokonalen do tašky Champs-Elysee, takže před opětovným zavedením tvaru mohla být mezera. Pro Alma Moniker, Louis Vuitton pochází z roku 1992, což je, když taška debutovala v monogramovém plátně.

Jak vidíte, tašky mají obvodové, vícefázové historie zahrnující provize od třetích stran, více změn designu a hrstka jmen. Taška, která se nyní známá jako Bolide, technicky debutovala jako první, ale nazvat obou tašce by to bylo nadměrné zjednodušení do bodu fiktivní. A jak komentátor M Green upozornil v původním vláknu, ani taška nebyla velmi originální: klenutá zavazadla z různých výrobců byla populární, než se jedna z nich stala kabelou a jméno, které bylo první, co se stalo, že má nyní byl ztracen do historie. A nakonec, koho to zajímá? Je to dobrý, základní tvar tašky, který dobře vyráběl více značek po generace, a vlastnit toho, který z nich byl technicky první, neznamená vaše oblečení.

Posted in: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.