CC 115: The Headstrong Collector

In today’s installment of closet Confessionals, we’re catching up with a collector hailing from across the pond. A lover of luxury bags for well over a decade, this bag lover began her journey into the world of designer bags with a Gucci Pochette that was gifted to her by her godmother. It was love at first carry and the rest, as they say, is history! Today, this confessor has amassed a substantial collection of bags, spanning both premium and contemporary designers a like. She admits to owning too numerous bags, though she also unapologetically admits to purchasing what she likes versus what everyone else is carrying. This confessor will occasional shop the secondary market after extensive research, though you won’t find any of her bags available as numerous of them hold special implying to her, and parting ways with a bag is really difficult. get a candid look into the life of this London lawyer below and don’t forget to submit your own CC!

Share Your own Confessional!

Základy

Age: 31
Gender Identity: Female
Location: London, England
Occupation: Lawyer
Industry: Law
Salary: $200,000
Household Income: $400,000

The Bags

Are you a PurseForum member? Ne

How numerous bags do you own? A fair number…I’ve never counted (and I’m not sure I’d want to – I think I’d realise I have too many!).

What bags are in your collection?

I’ve noted the much more ‘luxury’ ones below – I’ve also got quite a few from hunting Season, Staud, Danse Lente, Shrimps, JW Anderson, Coach, Mansur Gavriel, etc. too (and a beloved vintage Burberry from my mother – who purchased it with one of her first paychecks in her 20s!).

Celine Luggage, Dark Green
Celine medium C Bag, Red
Chloe Faye, embossed Brown
Chloe Georgia, Blue
Fendi large 3jours, bright Yellow
Gucci Dionysus, Pink Blooms
Gucci Peggy braided Tote, White Monogram
Gucci Canvas Craft Tote, Diamante Beige/Purple
Gucci monogram Pochette, Orange/Purple
Gucci carryall weekend bag, Monogram
Mulberry Alexa, Quilted Beige
Mulberry Bayswater, Brown
Mulberry crossbody, Patent Navy
Louis Vuitton Speedy, monogram Brown
Louis Vuitton NeoNeo, monogram Red
Louis Vuitton Trocadero crossbody, monogram Brown
Louis Vuitton Trevi, Damier Brown
Prada Square Saffiano, bright Orange
Alexander McQueen large De Manta clutch, Black/Pink
Alexander McQueen large De Manta clutch, Multi
Stella McCartney Falabell Clutch, brown Velvet
Stella McCartney Falabell Clutch, Gold

How much is your collection worth? I honestly don’t know.

What is your many expensive bag? My Celine Luggage – I had always loved the bag but never bit the bullet… and so when I turned 30, even though it wasn’t the ‘It’ bag anymore, I purchased it for myself as my birthday present.

What are the most essential brands or pieces in your collection? this one is tough! It doesn’t quite answer the question but my Gucci Dionysus is probably my hardest working bag. It was the first bag in a long time that I fell in love with quickly and surprisingly, it somehow chooses tons of outfits both for work and otherwise. I also live in London, so carrying an umbrella in my handbag is an vital – and the Dionysus fits an umbrella perfectly!

What age did you get your first designer bag, and what was it? I was 17 – my godmother gifted me my Gucci pochette and the rest is history… I haven’t used the bag in 10+ years but I still treasure it.

Is there a particular bag you are wanting to purchase next? A Loewe Puzzle bag – I’ve been lusting after one for a while! I’m also tempted by a Fendi Baguette – I love how they look crossbody but am having a hard time justifying the price label for such a small bag.

Any particular bag that holds a special sentimental value? A lot of them do actually – I’ve already talked about the Celine Luggage, the Gucci pochette, the vintage Burberry above. I purchased my Mulberry Bayswater with my first proper paycheck. The Gucci Dionysus was purchased at the airport responsibility totally free on the way to South Africa for a holiday – and unknown to me at the time, I’d get engaged on that holiday! so that bag really holds pleased memories.

Do you feel like your bags change people’s perceptions of you or how you’re treated? This sounds awful but I’m practically always using a good bag – and have been pretty much because I received my first one – so I don’t think the bag changes people’s perceptions of me as they mostly expect me to be using one? Although if I’m meeting people for the first time in a professional context – an interview or a client meeting for example – then I’ll use a bag that’s much more understated (no monograms!) as I don’t want them to make any kind of judgment based on what I’m carrying.

Nakupování

How typically do you purchase new bags? It depends – I’ve only purchased 1 because the start of the pandemic. A few of the bags have been impulse purchases (my Fendi 3jours and Mulberry Alexa for example – and they’re the ones I use the least. The 3jours is a bitPříliš velká a kůže na Alexa je neuvěřitelně křehká), ale obecně budu chtít po tašce měsíce, provést spoustu výzkumu a podívat se na téměř každou fotografii tašky, kterou mohu online, než si ji skutečně zakoupím.

Které obchody často navštěvujete? Nakupuji mnoho typicky v odpovědnosti Heathrow zcela zdarma – cestujeme docela dost (nebo alespoň jsme zvykli před pandemií!) Takže poté, co jsem provedl veškerý výzkum tašek a rozhodl jsem se koupit, počkám, až cestujeme a zakupte si tašku. Pokud taška není k dispozici na letišti, koupím v Harrods, protože alespoň tak mohu sbírat body v jejich programu odměn. Také – tohle je o něco neobvyklejší – ale v Londýně máme v našich obchodech TK Maxx sekci „zlaté štítky“ (TJ Maxx v jiných zemích) a vlastně jsem tam našel několik tašek na velké vyjednávání. Koupím je, vezmu je domů, aby přemýšlel, a pak se vrátím, pokud to není v pořádku!

Nakupujete někdy tašky z druhé ruky? Kde kupujete použité? Před několika lety jsem si koupil dva tašky na eBay (po mnoha výzkumech a pohodlný s autentičností). Nyní, když je však mnohem více webových stránek pro další prodej, jsem zjistil, že se zdá, že ceny se vylepšily a je těžší najít dobré vyjednávání.

Prodáváte staré tašky, abyste zaplatili za nové nákupy? Ne – vlastně jsem nikdy neprodal tašku. Jsem příliš připoutaný (dokonce i k těm, které zřídka používám) a nemohu nést myšlenku rozloučit se s nimi. Několik jsem však dal své matce – ale takto zůstávají v rodině!

Cítíte někdy společenský tlak na nákup mnohem více tašek? Spíš ne. Vím, že už mám spoustu tašek – pokud vůbec něco, myslím, že cítím společenský tlak, abych přestal nakupovat více.

Zvažujete investice na nákupy tašek? Přál bych si, abych mohl říct ano – ale hluboko jsem si dobře vědom, že jedinou investicí, kterou dělám, je ve svém štěstí. Také vzhledem k mé neschopnosti rozloučit se s mými taškami by to pravděpodobně nebylo moc dobrého, i kdyby tašky byly skutečnými investicemi.

Kdo ovlivňuje vaše rozhodnutí o nákupu? jen já! Obvykle jen ráda kupuji to, co se mi líbí, spíše než to, co dělají všichni ostatní. Před několika lety několik lidí, o kterých jsem věděl, všichni šetřili na nákup tašek Chanel – a já jsem zvážil také jeden. A pak jsem pochopil, že já (a vím, že je to kontroverzní!) Nelíbí se vlastně Chanel (a rozhodně ne na nepřetržitě zvýšené cenové body) … to je pravděpodobně to nejbližší, co jsem přišel k tomu, abych byl „ovlivněn“ na nákup něčeho .

Jsou vztahy s obchodními spolupracovníky nápomocné pro vaše nakupování? Ne. Jsem jedním z těch zákazníků, kteří rádi zůstanou v obchodě, aby procházeli svým vlastním volným časem, takže jsem nikdy neudělal žádné skutečné vztahy s obchodními spolupracovníky – také mám tendenci vědět v pokroku, ať už právě procházím nebo si koupím. Nejsem také dostatečně častým návštěvníkem v žádném obchodě!

Proč potěšíte nakupování, mimo jen získávání něčeho nového? Je to celý proces – od zpočátku vidět něco krásného, ​​po zkoumání a snění o tom, přes jít do obchodu, cítit to v mých rukou a pak ho vzít domů a pocit, že jste právě dosáhli něčeho skvělého … a pak se konečně dostanete Noste tašku také!

Už jste se někdy cítili, jako byste dostali podřadnou službu v obchodě nebo butiku kvůli vašemu vzhledu, etnicitě nebo pohlaví? Nevím, jestli je to nutně podřadná služba, ale byl jsem v několika butikech, kde mi je okamžitě poslán obchodní spolupracovník Mandarin mluvící. I když chápu Mandarin, není to můj mateřský jazyk a je to trochu nepříjemné, když se o vás tento předpoklad stane. Je to také trochu trapné pro obchodního spolupracovníka, který se mnou bude mluvit v Mandarin a nechte mě reagovat v angličtině…

Peníze

Kdo platí za vaše tašky? Já (i když několik mých dřívějších tašek bylo dárků od mých rodičů)

Vyhrazujete rozpočet na nákupy tašek? Ne

Taboo témata

Už jste si někdy zakoupili padělky, protože jste si nemohli dovolit návrhářskou položku? Ne. Přestože jsme s matkou jednou koupili padělaný Louis Vuitton rychle, protože jsme to chtěli porovnat s mým autentickým. Provedli jsme porovnání vedle sebe – a byli jsme ohromeni tím, jak dobrý byl padělkem. Ale cítím se velmi silně, že bych nikdy nepoužil padělek, protože vždycky věděl, že jsem „podváděl“.

Skryjete někdy nákupy před svým významným druhým? Ne, myslí si, že mám příliš četné tašky (také použitelné na boty, oblečení, šperky, cokoli!), Ale nikdy by mi neřekl, abych něco nekoupil. Myslím, že si také ocení, že tyto nákupy mě dělají šťastnými.

Co je nejbláznivější věc, kterou jste udělali, abyste si mohli dovolit tašku? Cítím se trochu nuda, ale nemyslím si, že jsem někdy udělal něco zvlášť šíleného, ​​abych si koupil tašku!

Myslíte si, že vaše nakupování je někdy problém? Už jste se někdy cítili, jako byste se potýkali se závislou na nákupu? Nemyslím si to, i když uznávám, že hodně nakupuji. Nakupuji příliš mnohoOblečení, ale vyčistím svůj šatník dvakrát nebo třikrát ročně, abych poklesl, což si myslím, že pomáhá.

Zbytek

Nějaké další drahé koníčky nebo vášně? Obuv…

Ještě něco, co byste chtěli zahrnout? Na konci dne, pokud si to máte rádi, můžete si to dovolit a víte, že vás to potěší – pak si ji určitě koupte!

Leave a Reply

Your email address will not be published.